Otvírání pokladní zásuvky – SerialSend.exe


SerialSend.exe je win32 program, který posílá na specifický sériový port určená data. Díky tomu je možno otvírat zásuvku zavoláním tohoto programu přímo bez nutnosti spouštět DOSové okno a v něm dávkové BAT soubory. Tento způsob je méně nárořný na systém, je rychlejší a stabilnější. Uvedený postup je vyzkoušen na systému Microsoft Windows 7 Pro, ale obdobně funguje i pod jinými verzemi OS Windows XP a vyšších. Případné menší odlišnosti jsou možné.

Syntaxe: SerialSend DEVICE_NAME TEXT_TO_SEND
                DEVICE_NAME – seriový port např. COM1
                TEXT_TO_SEND – textová data, která se mají poslat

Přímý odkaz ke stažení z github stránek autora : 17kB -> SerialSend.exe
Odkaz ke stažení v ZIP souboru z webu virtuos : 5kB  -> SerialSend.zip

Celý tento návod v PDF : 558kB -> SerialSend_Zasuvka.pdf


Příklad otevření pokladní zásuvky na COM9 z příkazové řádky:

 

Spustíte příkazový řádek – tlačítko Windows + R / cmd

A v místě kde máme předem nahraný soubor SerialSend.exe zavoláme program s patřičnými parametry. V našem příkladu posíláme na COM9 dva znaky UU. Obecně platí, že u straých kabelových USB redukcí je lepší posílat tyto znaky u nových samostatných adaptérů je již jedno kolik a jakých znaků se posílá. Název resp. číslo sériového portu musíte dohledat např ve správci zařízení. Zde příklad:

SerialSend.exe com9 UU


Příklad otevření zásuvky pomocí klávesové zkratky využitím zástupce na ploše

 

Na ploše stiskneme pravé tlačítko myši a zvolíme Nový/Zástupce

Zadáme cestu a parametry pro spuštění programu SerialSend.exe

A následně nějak pojmenujeme zástupce např.  ZASUVKA COM9

Na nově vzniklé ikoně s názvem ZASUVKA COM9 stiskneme pravé tlačítko myší a vybereme Vlastnosti , záložku Zástupce a tam myší vybereme Klávesovou zkratku a stiskneme požadovanou klávesu např. hvězdičku na numerické klávesnici, případně písmeno to se přidá s kombinací Ctrl+Alt. Následně po stisku klávesy se provede otevření zásuvky. Je také vhodné vybrat Spustit – V minimalizovaném okně, tím se zamezí vyskakování okna přes obrazovku…

Poznámka: Program SerialSend.exe byl vytvořen Tedem Burkem v roce 2012 a lze najít  včetně zdrojového kódu na stránkách https://github.com/tedburke/SerialSend/ .